Interní dokument asociace

Vážení kolegové, 

dovolte, abychom Vám zaslali aktuality a nejdůležitější činnosti Výboru nezávislého ICT průmyslu za měsíc srpen 2023.

ČTÚ potvrdil, že se datová věta sběru dat ESD pro rok 2023 se nebude měnit. Zůstává stejná, jako byla pro rok 2022.

MPO vyhlásí dotace pro backhaul a přípojky v jedné výzvě. Podrobnosti rozešleme v samostatném emailu, jakmile dostaneme draft výzvy. Veřejná konzultace bude na podzim, vyhlášení začátek 2024. 

FTV Prima: otevřeli jsme další kolo jednání k definici relevantního zákazníka. Je možné, že budeme muset pro další rok upravovat obchodní modely IPTV! 

PPS Spektrum při ČTÚ:  zasedla další PS k budoucímu využití horní části 6 GHz. Téma se točí kolem využití pro WiFi a/či IMT. 

3800 - 4200 MHz: diskutuje se, že bude otevřeno pro obecné využití 5G sítí. 5G sítě získávají na důležitosti i pro jiné využití nežli mobilní telefonie.  

Konsolidační balíček omezí proplácení kapitálových nákladů na Data retention. Potvrzuji předběžný zájem MV a ČTÚ na prodloužení přechodného období a nastavení nových pravidel s opatřeními proti podvodům.  Jak zaznělo na našem webináři, pro již přidělené projekty nebude krácení aplikováno. U nově schválených projektů před účinností novely také vše dle dnešních pravidel. 

Kulatý stůl k novele ZEK: vedeme debatu nad plněním povinností rozdělovat služby podle ceny v balíčku. Protože náš právní výklad tenduje k názoru, že taková povinnost je již aplikována, požádali jsme o výklad regulátora. Podle toho připravíme návrh do ZEK a budeme jej diskutovat se členy. 

 

Mnoho úspěchů ve Vašem podnikání vám přeje

Jakub Rejzek a celý tým VNICTP z. s.

Přehled činnosti VNICTP za měsíc srpen 2023

Zbytek článku je pouze pro členy. Už jste členem? Přihlásit se

Novinky z ICT ve vašem dosahu.
Staňte se členem a nic vám neunikne!

Budete mít přístup k veškerému obsahu na této stránce.

Staňte se členem Členství je možné kdykoliv zrušit.