Úspěch při vyjednávání novela Zákona o televizních a rozhlasových poplatcích

Ministerstvo kultury ČR stáhne z návrhu novely Zákona o televizních a rozhlasových poplatcích tu část, která nám jako podnikatelům v elektronických komunikacích dávala povinnost poskytovat inkasním místům veřejnoprávních médií informace o účastnících našich sítí . Je to výsledek jednání členů Sekce IT a Telekomunikací HK ČR, a tlaku, který jsme vyvíjeli prostřednictvím zejména Komory, a výsledek tlaku prostřednictvím volených zástupců. 
 
Připomínám, že na včerejším Sněmu Komora přijala toto usnesení, které jsem navrhnul, viz. níže. Jde o úspěch, který by ukazuje na dobrou spolupráci mezi největšími asociacemi, mezi které VNICTP patří. 
 

"Sněm Hospodářské komory ukládá představenstvu HK ČR, aby vyzvalo Vládu České republiky k další diskusi o Návrhu novely Zákona o rozhlasových a televizních poplatcích. Nezpochybňujeme potřebu zajistit financování veřejnoprávních médií a důležitost veřejnoprávní služby pro demokratickou společnost, ale považujeme za nutné definovat rozsah veřejnoprávní služby.

Odmítáme také zavádění principů diskriminace podnikatelů a zbytné navýšení administrativní náročnosti, které návrh změny zákona obsahuje. Zpoplatnění výrobních podniků koncesionářským poplatkem a povinné využívání databází uživatelů elektronických komunikací inkasními středisky veřejnoprávních médií, to jsou principy, se kterými jako zástupci podnikatelské sféry nemůžeme souhlasit, a neměla by s nimi souhlasit ani vláda, jejíž programové prohlášení nese závazek zjednodušování administrativní správy a odbourávání zátěže pro podnikatele."

Přihlásit se k odběru novinek

Chcete mít přehled o nových tématech z ICT průmyslu?
Staňte se naším členem a nic vám neunikne!

Stát se členem