Aktualizovaný vzor výpovědi individuálních smluv s Intergramem

Výpověď individuální smlouvy s INTERGRAM

Vážení kolegové,

 

dovolte, abych navázala na komunikaci z minulých dnů ohledně výpovědi smlouvy kolektivnímu správci INTERGRAM. Rámcovou smlouvu budeme vypovídat za Hospodářskou komoru, tento email se týká tedy jen členů, kteří mají individuální smlouvu s INTERGRAMem

 

Důvodem pro výpověď jsou probíhající jednání na úrovni Hospodářské komory ČR se všemi kolektivními správci (vč. Intergramu), kdy se projednávají sazby odměn a další podmínky ohledně nových licenčních smluv na rok 2024 a roky následující. Důležitým argumentem zde je mimo jiné i vysoký inflační nárůst (kdy míra inflace v ČR za rok 2022 činila 15,1 %), přičemž míru inflace v ČR za rok 2023 lze v současné době jen stěží predikovat. Po domluvě asociací a za účelem společného postupu nikoliv pouze v této věci (ale i jednáních vůči ostatním kolektivním správcům) dojde proto na úrovni Hospodářské komory ČR k ukončení Rámcové dohody s Intergramem. S ohledem na uvedené by bylo vhodné, aby došlo zároveň i k ukončení individuálních licenčních smluv s Intergramem taky ze strany jednotlivých členů všech asociací, včetně VNICTP.

 

Pro doplnění uvádím, že Rámcová dohoda na úrovni Hospodářské komory ČR byla uzavřena na dobu určitou s možností automatickou prolongace, a to nejvýše dvakrát (tj. maximální doba trvání do 31.12.2024). Individuální licenční smlouvy pak byly uzavřeny na dobu neurčitou s možností výpovědi vždy ke konci roku s výpovědní dobou v délce 6 měsíců (nejdříve k 31.12.2022).

 

Výpověď je potřeba doručit Intergramu do 30.6.2023

 

Pokud se Vás individuální smlouva týká, prosím o informaci, abych jej vedla v patrnosti.

 

Děkuji za spolupráci.

 

Zdraví,

 

Monika Rejzková

Přihlásit se k odběru novinek

Chcete mít přehled o nových tématech z ICT průmyslu?
Staňte se naším členem a nic vám neunikne!

Stát se členem